nastavby-MK.jpg

Sklápěcí nástavby

   Současná produkce společnosti nabízí lehké a středně těžké sklápěče s většinovým využitím ve stavebním sektoru. Sklápěcí nástavby jsou určeny pro přepravu písku, stěrku, zeminy v kombinaci s přepravou paletového zboží.
   Nástavby této kategorie nejsou vhodné pro kamenivo velké frakce a trvalé zemařské použití. Provedení, způsob otvírání a materiál bočnic se přizpůsobuje různým požadavkům uživatele. Sklápěč je možné kombinovat s hydraulickou rukou.

Sklápěče s hliníkovými bočnicemi

jsou vhodné pro většinový provoz se sypkým materiálem, přičemž využívají pro strukturu bočnic duté hliníkové profily. Vnitřní strana profilů má zesílenou stěnu kvůli očekávanému otěru. Výhodou popisovaného provedení je vysoká tvarová stabilita, tedy odolnost proti bočnímu tlaku při přepravě materiálu s malým sypným úhlem a relativně nízká hmotnost. Obvyklá konstrukce sklápěcího mostu pro tento typ bočnic v sobě integruje prodlouženou výsypku pro usměrnění výsypu materiálu vzad a případně ochranu zadních skupin vozidla.

Zemědělské sklápěče

jsou určené pro zajištění přepravy rozmanitých komodit v zemědělství. Aplikují se na plně pohonný třínápravový sklápěcí automobil v kategorii N3. Variabilní objem nástavby definovaný snímatelnými nástavkami umožňuje dobré využití kapacity i při proměnných specifických hmotnostech nákladu. Hydraulická bočnice zabraňuje zasypávání kol, zadní hydraulické čelo pak zajišťuje bezpečné sklopení „utaženého“ nákladu celým příčným průřezem nástavby.
 

Sklápěče s ocelovými válcovanými bočnicemi

jsou charakteristické typickým designem základního bočnicového profilu, který je vyztužen proti pantům tvarovými žebry. Tyto sklápěče nacházejí uplatnění pro provoz, kde přeprava kusového a paletového zboží má větší podíl. Provedení naopak není vhodné pro práci pod bagrem, v lomu, pro bourací práce atp., protože jednoduchá ocelová stěna bočnice je náchylná na poškození zevnitř.
© KOV Karoserie Velim s.r.o. | Všechna práva vyhrazena