nastavby-MK.jpg

Požární technika

   Požární technika je zavedenou nedílnou součástí výrobního programu společnosti KOV Karoserie Velim. Dopravní, technické, protiplynové, chemické a kombinované automobily a kontejnery jsou vedle renovace výškové požární techniky v podobě AZ-30-NOVUS hlavními výrobky tohoto programu.
   Při výrobě požární techniky je v naší společnosti kladem hlavní důraz především na kvalitu jejíž nedílnou součástí je splnění všech legaslatvních podmínek a nadstandardní záruční podmínky. 

Protiplynový automobil

   Speciální protiplynový automobil je určen pro zásahy, u kterých jsou zvýšené nároky na použití dýchací techniky, protichemických obleků a detekci nebezpečných látek. Automobil je vybaven například elektrocentrálou s osvětlovacím stožárem, kompresorem pro doplňování dýchacích přístrojů, plastovými vanami pro uložení přetlakových obleků a držáky dýchacích přístrojů s rychloupínáky.

Dopravní automobil

   Dopravní automobily DA-KOV nahrazují u Sborů dobrovolných hasičů dosluhující DA-AVIA a rozšíři jejich využití. Nové vozidlo umožňuje devítičenné požární jednotce dostat se rychleji na místo zásahu a v případě potřeby z nádrže o kapacitě 800 l vody vysokotlakým proudem zahájit hašení. Vozidlo je určeno především na technické zásahy a zásahy ze zpevněných komunikací. K dalším z mnoha výhod patří integrace dýchací techniky v sedačkách.

Technické kontejnery

   Požární technické kontejnry jsou stavěny dle mormy DIN 30 722 s výškou natahovacího oka 1570mm. Kontejnery vybábíme ve dvou základních provedení a to jako roletové a nebo s bočními klapkami. Kontejnery mohou být vybaveny zadním vertikálním nakládacím čelem umožnující přístup na vnitřních prostor kontejneru, který je naložen na nosiči kontejnreů.
   Vnitřní variabilní regálový systém je vyroben z Al profilů o modulu 40 a umožňuje pozdější modifikace. Součástí dodávky je kompetní provedení elektroinstalace ~230 V / =24 V vč. vnitřního a vnějšího osvětlení v LED technologii. 

Požární nosiče kontejnerů.

   Nákladní automobily všech hmotnostních kategorií lze vybavit univerzální nástavbou natahovacího hákového mechanizmu. Kontejnerové mechanizmy montujeme na podvozky všech renomovaných výrobců.
 Dodáváme teleskopické i kloubové jednoramenné mechanizmy, které jsou běžně dostupné na českém trhu (CTS Okřínek, HIAB, HYVA, Palfinger…). Výkony mechanismů jsou:  3,5tuny, 5tun, 6tun, 8tun, 9tun a 10 - 30tun.
  Součástí dodávky požárních nosičů kontejnerů je montáž výstražného zažízení, radiostanic, předepsaného požárního příslušenství a zvláštní výbava na přání odběratele.

Velitelský kontejner

   Velitelský kontejner je určen pro zabezpečení velitelského zázemí při déle trvajících akcích. Jeho vybavení umožňuje delší pobyt velitelství mimo dosah zdroje elektrické energie, pitné vody, užitkové vody apod. při zachování možnosti dodržet základní hygienické návyky, možnosti přípravy teplých jídel atd.
   Velitelský kontejner může být vyroben v teleskopickém provedení, kde se jeho užitná plocha zvětší směrem dozadu až o 3 m2.

Týlový kontejner

  Týlový kontejner je určen pro zabezpečení týlového zázemí při déle trvajících akcích. Jeho vybavení umožňuje delší pobyt jednotky mimo dosah zdroje elektrické energie, pitné vody, užitkové vody apod. při zachování možnosti dodržet základní hygienické návyky, možnosti noclehu pro až 8 osob, možnosti přípravy teplých jídel atd.
   Týlový kontejner může být vyroben v teleskopickém provedení, kde se jeho užitná plocha zvětší směrem dozadu až o 3 m2.

Požární odtahový kontejner

   Požární odtahový kontejner je moderní konstrukce, který je určen pro přepravu na hákových kontejnerových nosičích. Hlavní nosnou částí kontejneru odpovídá normě DIN 30722. Podlahové ocelové plato je kryto ocelovým slzičkovým plechem. Přední ocelová hrazda nese příslušenství kontejneru, kryje lanový naviják a opticky propojuje plato se závěsným okem. Přední hrazda je vybavena závěsem ISO 50 a čepem pr.40mm sloužícím k částečnému ukotvení přípojných vozidel na ložné ploše kontejneru. Na přední hrazdě jsou držáky na dřevěné trámky a stavitelné dorazy.

AZ - 30 NOVUS

   AZ 30 NOVUS stále žije. KOV Velim, jakožto nositel myšlenky rekonstrukce automobilového žebříku AZ30 IFA za použití modeního podvozku stále podporuje tento projekt. Tato nástavba vznikla z požadavků na obměnu vozového parku hasičských sborů, zastaralý požární automobil IFA W50L/LD byl původně nahrazen podvozkem Daewoo Avia D90, při třetí provedené rekonstrukci jsme zvolili podvozek Mercedes-Benz Atego 915. Lze ovšem použít i jiný vhodný podvozek, jako například MAN TGL 10.220 4x2.

 
© KOV Karoserie Velim s.r.o. | Všechna práva vyhrazena